ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بهترین راهکار برای افزایش بینش و بصیرت مردم جامعه است
1398/8/29
نماینده ولی فقیه درکردستان
ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بهترین راهکار برای افزایش بینش و بصیرت مردم جامعه است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بهترین راهکار برای افزایش بینش و بصیرت مردم جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در دیدار و تجلیل از اعضای فعال کتابخوان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل کتابخانه های عمومی که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد. ظهار کرد: کتاب و کتابخوانی بهترین راه برای پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان است و اگر انسان دردوران کودکی دراین مسیرهدایت شود می تواند ابزاری برای هدایت وی به سمت انسانیت باشد.


وی گفت: دستگاه‌های مرتبط با کتاب از جمله کتابخانه‌ها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به واسطه این ابزار فرهنگی به هم متصل هستند و تمام آنها در مسیر هدایت بشر گام بر می‌دارند.


نماینده ولی فقیه درکردستان اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی قرآن را به عنوان یک کتاب برای نجات بشریت از گمراهی به سمت انسانیت برپیامبر(ص)  نازل کرد و این نشان از توجه باری تعالی به مساله کتاب و مطالعه است .


وی تاکید کرد: باتوجه به تاسی از آموزه‌های انسانی جوانان جامعه را به گونه‌ای پرورش دهیم که دارای ذهنی خلاق و اندیشه ورز باشند و از این فرهنگ در تمام امور زندگی اجتماعی خود استفاده کنند.


آیت الله حسینی شاهرودی درادامه خاطر نشان کرد: امروز استفاده از فضاهای مجازی منجر به فاصله گرفتن نوجوانان از مطالعه و از دست دادن فرصت‌های مطالعه شده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مربیان پرورشی باید بسترهای استفاده بیشتر نوجوانان و جوانان را برای کتاب‌خوانی فراهم کنند.
 
آیت الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه مطالعه و کتاب خواندن بهترین راه برای پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان است گفت: مربیان پرورشی نقش مهم و تاثیرگذاری در پرورش کودکان و ترغیب و علاقمند کردن آنها به مطالعه دارند.
 
وی با بیان اینکه خداوند در آیات متعدد قرآن، بر کتاب خواندن و علم‌آموزی تاکید کرده  اظهارداشت: طبق آیات قرآن با کتاب خواندن و مطالعه انسان از ظلمت و تاریکی به سوی روشنی رهنمون می‌شود و در حقیقت دریچه‌ای به سوی انسان گشوده می‌شود  که هر چه اراده کند می‌تواند انجام دهد.
 
نماینده ولی فقیه درکردستان با اشاره به اینکه در خلقت و آفرینش انسان ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی نهفته است افزود: انسان در فراگیری و آموختن محدودیت ندارد و از ظرفیت‌های نامحدود برای یادگیری و آموزش بهره‌مند است و می طلبد از تمام بسترها برای رشد و  شکوفایی استعدادهای نوجوانان در راستای رشد و تکامل آنها بهره گرفت.
 
به گفته وی، راه‌اندازی کتابخانه‌های خصوصی و بهره‌گیری از مساجد و اماکن مذهبی به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک می‌کند. و این باید دردستورکار مسئولین فرهنگی قرارگیرد.
 
عضومجلس خبرگان رهبری تاکیدکرد: کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است پس باید این کانون در راستای پرورش و رشد کودکان و تربیت آنها با دورنمای آینده بهتر برای نوجوانان فعالیت‌های  پررنگی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه رییس جمهور آمریکا ایران را به داشتن تسلیحات هسته‌ای محکوم می‌کند گفت: ساختن بمب اتمی از دیدگاه اعتقادات دینی و اسلامی ما حرام است.
 
 


آخرین کتاب ها