بعد از اصول دین مهمترین عمل نماز است
1398/9/2
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
بعد از اصول دین مهمترین عمل نماز است
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان نماز را مهمترین عامل تربیتی در جامعه خواند و افزود: بعد از اصول دین مهم‌ترین عمل عبادی دین، «نماز» می باشد و پیش نیاز قبولی تمام اعمال، نماز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان  کردستان، سیدمصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، پیش‌از ظهر شنبه  25 آبان دراجلاس استانی نماز با عنوان «نماز و مدرسه» و آئین تجلیل از دستگاه‌های برتر، دست‌اندرکاران و فعالان نمازکه با حضور مسئولان کشوری در مجتمع فرهنگی حضرت امام خمینی(ره) آموزش و پرورش کردستان برگزار شد. با توجه به ضرورت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در مدارس کردستان اظهارداشت: : مدرسه می تواند در ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه نقش اساسی ایفا کند که می طلبد در این نهاد مهم به نماز توجه بیشتری شود.
 
وی نماز را مهمترین عامل تربیتی در جامعه خواند و افزود: بعد از اصول دین مهم‌ترین عمل عبادی دین، «نماز» می باشد و پیش نیاز قبولی تمام اعمال، نماز است.
حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی‌شاهرودی در ادامه بر ضرورت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در مدارس و ادارت اظهار داشت: نماز یکی از اعمال حاضر در تمام ادیان الهی و شریعت‌های الهی بوده و مختص دین اسلام نیست.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به حرکت عظیم امام حسین(ع) در نماز ظهر عاشورا یادآور شد: امام حسین(ع) در میان جنگ به اقامه نماز جماعت اول وقت پرداخت ودست از نماز بر نداشت واین مسئله نشان از اهمیت نماز درزندگی انسان  مومن  دارد.
 
وی اظهارداشت: محوراصلی این اجلاس را آموزش و پرورش تشکیل می دهد که ضرورت دارد  برای ترویج و تقویت نماز در مدارس از طرح های ابتکاری استفاده شود وباید از توانمندی مدیران  مدارس و ظرفیت انجمن اولیا و مربیان استفاده کرد.

آخرین کتاب ها