فرهنگ شهادت طلبی بشریت را از دست استکبار نجات داد
1398/9/11
نماینده ولی فقیه در کردستان
فرهنگ شهادت طلبی بشریت را از دست استکبار نجات داد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: فرهنگ شهداء و شهادت طلبی بشریت را از دست استکبار نجات داد و این فرهنگ چنان شده است که همه دنیا از این بهره مند شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه یکشنبه در مراسم شبی با شهداء در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان قروه با حضور علماء و طلبه های این شهرستان و جمعی از خانواده های معظم شهداء اظهارداشت: فرهنگی که شهداء به جا گذاشتند نه تنها کشور بلکه بشریت را از دست استکبارنجات داد و همه دنیا از این فرهنگ بهره مند شده اند. 
وی گفت: خداوند شهادت را یک مقام ویژه  می داند که هر کسی نمی تواند  به این جایگاه برسد و این مقام آرزوی همه صالحین و بزرگان عالم است و کسانی که نزد خداوند ارزش و عظمت دارند به این سعادت می رسند.
نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: امام راحل باب شهادت را گشود و جوانان و شهدای ما با نثار خون خودشان این ولایت را حفظ کردند و پوزه دشمن را به خاک مالیدند.
وی عنوان کرد: خون شهدای انقلاب اسلامی به هدر نرفته است و آنها بودند که به قیمت خون خود، آبروی اسلام، قرآن پیامبر و استقلال مملکت را حفظ کردند و حرکتی که آنها در این انقلاب از خود نشان دادند در طول تاریخ بی نظیر بوده است. 
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: شهدا کسانی هستند که از همه چیزشان گذشتند و تمام هستی خود را برای حفظ دین و آرمان امام شهدا ایثار کردند و امروز رهبر معظم انقلاب با همان صلابت امام(ره)، نظام اسلامی را هدایت می‌کنند.
وی افزود: همان‌طور که شهدا و ایثارگران از جان و دل برای ما مایه گذاشتند و جانشان را فدا کردند ما نیز باید با تمام وجود و با تمام ابزار و امکانات  برای شهدا کارکنیم وبه یاد آنها باشیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه امروز فرهنگ شهادت به خوبی در جامعه اسلامی تجلی پیدا کرده است افزود:  شهادت در راه اسلام و ترویج فرهنگ اسلام خواهی و به تبع آن اتکا به ارزشها و باورهای مذهبی به منظور طرد ارزشهای بیگانه از آثار اجتماعی فرهنگ شهادت طلبی در جامعه اسلامی بشمار می آید.
وی شهادت را بالاتر از هر نیکی دانست و تصریح کرد: شهادت در راه خدا بالاتر از هر نیکی بوده است از آنجا که آسیه همسر فرعون الگوی زنان دنیا،  شهادت  در راه خدا را به داشتن  کاخ های عظیم ترجیح دادند و برای دفاع از دین خدا به شهادت رسید.
نماینده ولی فقیه داشتن روحیه بالا را یکی از مولفه های مهم شهادت طلبی عنوان کرد و افزود: آن چیزی که می تواند به این امر مهم پایداری بدهد و شخص برتصمیم خود استوار و مقاوم باشد داشتن روحیه شهادت طلبی و ظلم ستیزی است.
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه افزود: شهدای عزیز اسلام با نثار خون و جان خودشان و علماء و روحانیون با قلم و مرکب خود از اسلام و دین خدا دفاع خواهند کرد.
وی به نقش روحانیون و طلبه ها در ترویج فرهنگ اسلام خواهی و شهادت طلبی اشاره کرد و گفت: یک عالم و روحانی می تواند افرادی مثل شهداء را تربیت کند که این مکتب شهادت طلبی، شجاعت و مقاومت را ترویج و افزایش دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: همه طلبه ها و روحانیون باید خوب درس بیاموزند تا بتوانند دربخشهای مختلف،  قدرت همه جانبه کسب کنند و آمادگی خود را دربرابر هردشمن و استکباری اعلام و نشان دهند.
 


آخرین کتاب ها