اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند/ مقاومت و شکیبایی تنها راه پیروزی است
1398/9/13
نماینده ولی فقیه در کردستان
اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند/ مقاومت و شکیبایی تنها راه پیروزی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نماز، نماینده دین است و اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در پیش اجلاسیه نماز دانش آموزی در شهرستان سقز اظهار داشت: روحانیون، پرچمدار توسعه فرهنگ اقامه نماز بوده اند و از افتخارهای آنان، توصیه آحاد مردم به اقامه نماز بوده است.
وی بیان داشت: همه باید پرچم دین را برافراشته کنیم چون با استفاده از نماز و پاکدستی دیگر جایی برای فسادهای اقتصادی، سیاسی و اخلاقی در جامعه نخواهد بود.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه، لقمان حکیم از خداوند به جای حکمرانی، حکمت خواست به آیه ای از قرآن کریم پیرامون اقامه نماز در سوره لقمان اشاره و تاکید کرد:در این آیه، لقمان فرزندش را به ترویج فرهنگ اقامه نماز و ترویج معروفات توصیه کرده است.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس، تاکید کرد: بایستی دانش آموزان به دور از نگاه تکلیفی به این فریضه، قدرت نماز را حس کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان با بیان اینکه، نماز خواندن باعث طهارت جسم و روح می شود به آثار تربیتی نماز برای فرد و جامعه اشاره و تاکید کرد: ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس باعث ایجاد نشاط معنوی می شود و اگر فرهنگ اقامه نماز در جامعه رواج پیدا کند، جلو منکرات گرفته می شود.
وی با بیان اینکه نماز پرچم دین است و در ادیان دیگر هم به خواندن و اقامه نماز اشاره و تاکید شده است افزود: همه ما تلاش کنیم علم‌دار نماز باشیم و فرهنگ نماز را در میان جامعه ترویج دهیم.
آیت الله حسینی شاهرودی درادامه با بیان اینکه اسلام، مسلمانان را به صبر و نماز دعوت کرده است، این دو اسوه و نمونه را نماد، مقاومت، ایستادگی، پایداری توصیف کرد و ادامه داد: صبر و شکیبایی مردم ایران اسلامی در مقابل دشمنان باعث افتخاری برای آزادگان جهان شده تا بدانند تنها راه پیروزی نظام مقاومت در برابر توطئه دشمن همین عوامل است.
آیت الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله سهمیه بندی بنزین و فواید آن بر اقتصاد کشور اشاره و تأکید کرد: این سهمیه بندی باید اجرا می شد و سران هر سه قوه بر این امر متفق بودند و با این سرمایه‌گذاری که در مسئله بنزین صورت می‌گیرد ایران را از وابستگی به آن خلاص و از شر تحریم ها دور می کند. 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ایران بیش از نیاز کشور ذخیره بنزین دارد تاکید کرد: اگر این کار صورت نمی گرفت مسئولین برای سال آینده مجبور به وارد کردن بنزین به داخل کشور می شدند
 وی با اشاره به اینکه دشمن فکر می کند ما متوجه فتنه‌های آنها نیستم اظهار داشت: دشمن فتنه ۹۸ را خیلی وقت پیش تدارک دیده بود که چطور آغتشاشگران را با ایجاد این شرایط آموزش و هدایت کند ولی در نهایت طرح توطئه با یک فرمایش رهبر معظم انقلاب در ۶ دقیقه آرامش به کشور بازگشت و دسیسه دشمنان به صورت کامل خنثی شد.
آیت الله شاهرودی یادآور شد: تمام دنیا در مقابل امریکا کوتاه آمده است ولی همچنان ایران اسلامی مستحکم و همراه با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ایستادگی و مقاومت می کند.
وی افزود: باید توجه داشت که دشمن از نقشه کشی و فتنه دست برنمی دارد، آنها با تمام محاسبات  نقشه فتنه اخیر را تدارک دید

آخرین کتاب ها