انتخاب شما به عنوان شورا امانتی است که مردم به شماسپرده اند
1396/5/15
انتخاب شما به عنوان شورا امانتی است که مردم به شماسپرده اند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان حضرت آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه شنبه دردیداربااعضاء شورای شهر سنندج اظهارداشت: انتخاب شما به عنوان شورای شهر وواگذاری این بارسنگین مسئولیت، امانتی است که مردم به شما سپرده اند. نماینده ولی فقیه تصریح کرد: قرآن همه مسئولیت ها را امانتی در دست انسان می داند آن که مردم موظفند در رابطه با این امانت مسئولانه عمل کرده به دنبال افرادی لایق و توانا و متعهد برای عهده دار شدن این مسئولیت ها باشند. وی برانجام امور بامشورت وشورادرقرآن اشاره کردو اظهارداشت: خداوند درقرآن می فرماید درکارها باهم مشورت کنید آنگاه که مشورت کردید تصمیم بگیری توکل بر خدا کنید وکارهارا به اهلش بسپاریدتادرپیشگاه خداوند بازخواست نشوید. ایشان گفت: همه می دانیم که با امر شورا واتکا به قرآن، عمل صحیح شکل می گیرد ودراین صورت است که کارهای شورایی به لحاظ ساختاری و شیوه ی عمل از چهارچوب و اسلوب بهتری برخوردار است.
سیدمحمدحسینی شاهرودی خطاب به اعضاء شورای شهر سنندج گفت: سیاست‌ها وبرنامه‌های کاری شماطوری باشد که شهر از همه لحاظ خوب اداره شودوبرای رفاه حال مردم، ایجادفضاها واماکن عمومی مطلوب دراولویت قراردهید.
 
وی اولویت دادن به خواسته های واقعی مردم درهرشهری را خواستارشد وگفت، برطرف کردن معضلات شهری، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت و سازها، استقرار بخشیدن به چهره شهر به حالت فرهنگیِ سالم، سالم‌سازی محیط زیست،وجامعه نگری وتبدیل شدن به شهر آرمانی را دراولویت قراردهید.
 
نماینده ولی فقیه بااشاره به ظرفیت آبادانی دراستان وبخصوص شهر سنندج گفت: سنندج به لحاظ موقعیت جغرافیایی و فعالیت‌های شهرسازی از بافت شهری سنتی با ارزشی برخوردار است و این ظرفیت را دارد که از همه لحاظ یک شهر نمونه درغرب کشور باشد وباید تلاش شود فضاها وچهره شهر به صورت آبادانی وپیشرفته نمایان گردد.
 
وی به نقش شورای شهر اشاره کردوگفت: شورای شهر دارای وظایف خطیری است وباید خودش درگیرمسائل جزء وکوچک نکند ودرمسائل اساسی وکلان شهر وآبادانی وارد شود وباگزینش مدیریت شهر(شهردار)آن چیزی که به نفع مردم وشهر می باشد تصمیم بگیرند.
 
ایشان دررابطه باانتخاب شهردارگفت : درگزینش شهرداراگرفردی توانا وباتجربه وکاردان پیداشداولویت دربومی قراردهیددرغیراینصورت، وبا مطالعه و تحقیق ، به انتخاب مدیریت متخصص، توانا ، با تجربه و آشنا به مسایل شهر ، برنامه ریزی شهری و سیستم اداری شهرداری اهتمام ورزند. وفردی به عنوان شهردار انتخاب شود که بر تمام مسائل اشراف داشته باشد.
 
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان درپایان خطاب به اعضاء شورای شهر گفت: چنان عمل کنید کسانی که به شماها رأی داده اند باعملکرد شمااحساس راحتی داشته باشند و نظارت بر اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و رفاهی شهروهمچنین ایجاد طرحها وفضاسازی نوین درجهت جذب گردشگری دردستورکارخویش قراردهید.

آخرین کتاب ها