پلیس، سپاه و ارتش حافظ مردم و دین هستند
1398/9/17
نماینده ولی فقیه در کردستان
پلیس، سپاه و ارتش حافظ مردم و دین هستند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: پلیس، سپاه و ارتش حافظ مردم و دین هستند لذا باید خود آنها افراد متدین و با فرهنگی باشند چراکه با قرار دادن جان خود در راه خدا تلاش برای به دست آوردن بهشت دارد و باید رابطه خود را با خدا خوب نگه دارد تا ارزشش بالا رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی صبح امروز دردیدار با کاراگاهان پلیس آگاهی، پلیس فتا و پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی کردستان،  ضمن قدردانی از زحمات شبانه‌روزی مجموعه انتظامی در استان اظهار داشت: وظیفه تک تک ما صبر و تحمل در برابر حوادث و اتفاقات روز جامعه است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تسلیت اتفاقات اخیر حادثه آتش سوزی یکی از تالارهای شهرستان سقز که منجر به مرگ و زخمی شدن شماری از هم استانی هایمان شد، بیان کرد: از خداوند می خواهیم که آنها را مشمول رحمت خود قرار دهد و شفای عاجل برای آسیب دیدگان و تسلیت و تعزیت، صبر و پاداش برای بازماندگان را داریم.
 
وی گفت: نباید مسئولین به راحتی از کنار مقصرین این حادثه بگذرند و توجه بسیاری به مسایل روز کشور داشته باشند که قبل ازحوادث و اتفاقات ناگوار از آن جلوگیری  بکنند.وظیفه مسئولین تالار واماکن نظارتی نیز براین بود که پیش بنی لازم را دراین زمینه می داشتند و باید با پیگیری قضایی کسانی که دراین ماجرا مقصربوده وهستند مجازات شوند.
 
عضومجلس خبرگان رهبری: استفاده از کپسول گاز در تالار عروسی یک کار عاقلانه ای نبوده لذا کسانی که در این زمینه مسئول هستند باید در مکان های عمومی نکات ایمینی اعم از برق و درب های خروج اضطراری  رعایت شود و افراد مقصر باید مجازات شوند که دیگران از آنها درس عبرتی بگیرند لذا همه در مقابل حوادث باید احساس مسیولیت و پاسخ گو باشند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی درادامه ضمن گرامیداشت 16 آذر ماه به عنوان روز دانشجو، با بیان اینکه از کارهای بزرگ دیگران یاد بکنید و افتخارات تاریخی خود را یادآ وری کنند، گفت: نگاه امریکا و انگلیس نگاه ارباب و رعیتی است و با توجه به روز ۱۶ آذر که سه نفر از دانشجویان ما براساس اتفاقات آن روز به اعتراض از دشمنان ما، شهید شدند، گرامی می داریم. 
 
وی خاطرنشان کرد: پلیس اگاهی، پلیس امنیت اجتماعی و پلیس فتا با ایجاد آرامش میان مردم، حضورشان مایه امنیت و دلگرمی است و مردم هرجا پلیس باشد، از پشتیبانی این قشر احساس راحتی و امنیت دارند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: از جهات مختلف مردم با پلیس سرو کار دارند لذا باید پلیس را طوری تربیت و جلوه داد که مردم آنها را از خود بدانند و نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی، پلیس نمونه بارز یک تعامل و همراه مردم باشد.
 
وی بیان کرد: در نظام طاغوتی پلیس همیشه مستکبر و درخدمت ظالمین بود اما در جمهوری اسلامی پلیس در خدمت دین، عدالت و رفاه مردم است که افتخار و توفیق بزرگی برای جامعه است.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه پلیس اگاهی در راستای کشف جرم، دقت و اگاهی آنها در تشخیص شواهد و اتفاقات روز بسیار تاثیر گذار است ، افزود: هرنوع تشخیص و مدرک پلیس آگاهی در پرونده، مبنای قاضی در دادگاه است لذا باید در این راستا عدالت و دقت بالای لازم را داشته باشند، و در صورت عدم وقت و نظارت دقیق تشخیص اشتباه دهند، قابل قبول نیست.
 
وی با بیان اینکه اداره آگاهی جای بسبار مهم و حساسی است، افزود: باید  احترام انسان بودن  را نگه داریم و در مقابل افراد خلافکار و گناه کار نیز رفتارهای درستی انجام دهیم و باید تفاوتی میان ما با آن آدم ها وجود داشته باشد لذا با دقت موارد جرم را مورد بررسی و براساس حق و عدالت که دارد برخورد قانونی شود.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی یادآور شد: پلیس، سپاه و ارتش حافظ مردم و دین هستند لذا باید خود آنها افراد متدین و با فرهنگی باشند چراکه با قرار دادن جان خود در راه خدا تلاش برای به دست آوردن بهشت دارد و باید رابطه خود را با خدا خوب نگه دارد تا ارزشش بالا رود.
 

آخرین کتاب ها