جوانگرایی به گردش نخبگان و کشور کمک می کند
1398/10/5
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
جوانگرایی به گردش نخبگان و کشور کمک می کند
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه با بیان اینکه جوانگرایی به گردش نخبگان و کشور کمک می کند گفت: عدم محافظه كاری در جوانان كمتر و روحیه جهادی بیشتر است؛ لذا اگر فضایی فراهم شود كه به جوانان اعتماد كنیم و آنها هم خود را اثبات كنند قطعا این جوانگرایی به گردش نخبگان كمك كرده و برای نسل های آینده ایجاد انگیزه می كند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان  دردیدار و نشست صمیمی با دانشجویان فعال فرهنگی به لزوم سرمایه گذاری برای جوانان به جهت پیشرفت درگام دوم انقلاب اشاره کرد و اظهارداشت: گام دوم انقلاب به عهده جوانان است و باید جوانان با قدرت وانگیزه های بیشتری درجهت تحقق این امر مهم تلاش کنند و پیش بروند.
وی با بیان اینکه جوانگرایی به گردش نخبگان و کشور کمک می کند گفت: عدم محافظه كاری در جوانان كمتر و روحیه جهادی بیشتر است؛ لذا اگر فضایی فراهم شود كه به جوانان اعتماد كنیم و آنها هم خود را اثبات كنند قطعا این جوانگرایی به گردش نخبگان كمك كرده و برای نسل های آینده ایجاد انگیزه می كند. 
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه  با این اعتقاد كه كار با جوان چندان راحت نیست ادامه داد: مشکلات و رفتار هایی که در سنین بالا دیده می شود در جوانان خیلی كمرنگ است و بدون تعارف بحث هایشان را مطرح می كنند لذا همین مسئله كار با جوانان را مشكل می كند.
سید مصطفی حسینی شاهرودی با اشاره به عواملی كه در مغفول ماندن جوانان دخیل است گفت: به نظر می رسد این مسئله چند طیف و گروه مخاطب دارد كه یك بخش سیاستمداران، بخشی مسئولان و بخشی هم مردم هستند چون در بزنگاه هایی كه باید این نگاه را ترویج و تبلیغ كنند به هر دلیلی به این وظیفه پرداخته نشده است.
وی در ادامه به فرمایشات رهبری در این زمینه اشاره کرد وتصریح کرد: رهبرانقلاب اسلامی دربخشی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی فرمودنده اند انقلاب جوانان را میدان دار اصلی حوادث و وارد عرصه مدیریت کرد روحیه و باور «ما می توانیم» را به همگان منتقل کرد به برکت تحریم دشمنان اتکاء به توانایی داخلی را به همه آموخت واین منشاء برکات بزرگ شد.
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه  به چگونگی محقق شدن مدیریت جهادی پرداخت وتصریح کرد: مدیریت جهادی با رویکرد جوانگرایی و جانشین پروری یعنی برای اینکه مدیریت جهادی محقق شودهمواره باید این دو کنار هم باشند وبه خاطر همین است که شما می بینید حضرت آقا در گام دوم دقیقا به همین مطلب اشاره می کنند.
وی خاطر نشان کرد: بی گمان یک مجموعه جوان و دانا ومومن ومسلط بردانسته های اقتصادی در این درون دولت خواهد توانست به این مقاصد برسد دوران پیش رو باید میدان فعالیت چنین مجموعه ای باشد و در جای دیگری می فرمایند این مدیریت جهادی لازمه اش استفاده از نیروهای جوان، دانا ، مومن وخستگی ناپذیر هست.
سید مصطفی حسینی درادامه چگونگی محقق شدن مدیریت جهادی  اظهارداشت: جوان بودن شرط لازم هست ولی شرط کافی نیست . وقتی که مدیریت جهادی با جوانگرایی و با جوان هایی که این ویژگی ها را دارا می باشد توأمان باشد مسیر هموار می شود بنا براین هر جوانی یکی از بحث های اساسی درگام دوم  است و ساختن جوانان متناسب و در تراز این گام دوم است که باید آنها را در این حد پرورش دهیم که بتوانند مسئولیت قبول کنند.

آخرین کتاب ها