سران فتنه و نفوذی ها منفعت‌طلب و وابسته به استکبار جهانی بودند‌
1398/10/10
نماینده ولی‌فقیه در کردستان
سران فتنه و نفوذی ها منفعت‌طلب و وابسته به استکبار جهانی بودند‌
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: سران فتنه و نفوذی‌ها منفعت‌طلب، تابع هوای نفس و وابسته به استکبار جهانی و افکارشان تحت تأثیر غربی‌هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، با گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی، رو بصیرت، آگاهی و خیزش ملت ایران به همه مردم سراسر کشور و استان کردستان؛ دلیل این همه فتنه و توطئه دشمنان علیه ملت ایران را این‌گونه شرح داد. که این امر بدیهی و اگر نباشد مایه تعجب است چراکه حقیقتاً انقلاب اسلامی سیستم جهانی و دو قطب شرق و غرب را تغییر داد.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تاریخ را دگرگون و تغییر داد، افزود: از همان ابتدا شرق و غرب انقلاب اسلامی در مقابل خود دیده و احساس کردند که منافعشان به خطر می‌افتد.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی قدرتمندانه در مقابل نظام جهانی ایستاده و تمام نقشه‌های ابرقدرت‌ها را بر هم زده است، تصریح کرد: فتنه مسیر درست انقلاب را نشان داده اما باید همواره هوشیار باشیم.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم که چرا دشمنان فتنه و نقشه‌هایشان را بیشتر با رویکرد مردمی و روی اقشار ضعیف جامعه طراحی می‌کنند، توضیح داد: فتنه‌های کور در اوایل انقلاب با مردم مقابله و می‌جنگیدند اما اکنون احساس کرده که باید با جنگ روانی، تحریم و توطئه به مردمانی که پای انقلاب ایستاده، ضربه وارد کنند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ابراز داشت: دشمنان برای تضعیف اراده ملت از پاسداری نظام از هر ظرفیت و توانایی خود استفاده کرده اما مردم همواره آگاه و به محض مشاهده سوءاستفاده، صف خود را از آنان جدا می‌کنند.
 
وی در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود توصیه‌های مقام معظم رهبری سران فته کار خود را انجام دادند و برخی‌ها سکوت کردند، آیا پای منافع خودشان در میان بود؟ اظهار کرد: سران فتنه و نفوذی‌ها منفعت‌طلب، تابع هوای نفس و وابسته به استکبار جهانی و افکارشان تحت تأثیر غربی‌هاست.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنی دشمنان در طول تاریخ طبیعی است، خاطرنشان کرد: خود دشمنان و سران فتنه متوجه‌اند که دروغ گفته و بهانه و تقلبی در انتخابات سال 88 نبوده اما از آن زمان تا کنون همچنان اشتباه خود را ادامه داده اما برخی‌ها هم از همان اول به اشتباه خود پی برده و علیه آنان قیام کردند.
 
وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار تسنیم که چرا حماسه 9 دی اتفاق افتاد و مردم صف خود را از فتنه‌گران جدا کردند، به نقش برجسته و بی‌بدیل مقام معظم رهبری در روشنگری و خاموش کردن فتنه 88 اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب با سخنرانی‌هایشان مردم را نسبت به توطئه‌های دشمن آگاه کرد و مردم پای نظام و انقلابشان ایستادند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همه رسانه‌های دشمن در سال 88 واقعیت‌ها را وارونه منعکس می‌کردند، خاطرنشان کرد: سطح آگاهی مردم بسیار بالا رفته و در فتنه اخیر نیز پس از سخنرانی مقام معظم رهبری بلافاصله صف خود را اغتشاشگران و ضدانقلاب جدا کردند و این نشان از بصیرت، آگاهی و تجربه مردم از توطئه‌های معاندان نظام است.
 
وی عنوان کرد: اگر رسانه‌ها واقعیت‌ها را صادقانه منعکس کنند، مردم نیز تصمیم درست گرفته، بنابراین باید همواره دشمن‌شناس و زمان‌شناس باشیم.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دشمنان هیچ‌گاه از دشمنی خود دست برنداشته و همواره با اسلام در مبارزه‌اند، تصریح کرد: باید مردم چشمشان و گوششان به فرموده‌های رهبری باشد چراکه فتنه هیچ‌گاه تمام نمی‌شود.
 
وی با بیان اینکه «بصیرت و آگاهی» مردم در خنثی‌کردن توطئه‌های دشمن و حفظ نظام و عزت کنونی بسیار مهم است، گفت: باید همواره قدردان حضور مردم باشیم چراکه کُردها همواره در تمام صحنه‌های مختلف و محکومیت‌کردن فتنه‌گران حضور چشم‌گیر داشته است.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دشمنان همواره به‌دنبال ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی و فاصله بین مردم و نظام هستند، یادآور شد: قطعاً مردم ایران و کردستان امروز نیز در حماسه 9 دی و محکومیت فتنه‌گران حضور چشم‌گیری خواهند داشت.
 

آخرین کتاب ها