مشارکت دستگاههای فرهنگی استان می تواند فرهنگ مطالعه را ترویج و توسعه دهد
1398/10/11
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
مشارکت دستگاههای فرهنگی استان می تواند فرهنگ مطالعه را ترویج و توسعه دهد
سید مصطفی حسینی شاهرودی گفت: همکاری و مشارکت دستگاه های فرهنگی در اجرای برنامه های کتاب خوانی می تواند در ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه کشور نقش مهمی داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفترنماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در سومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان که با حضور ،اکبر عظیمی دبیر ستاد اقامه نماز استان و مدیرکل، کارکنان و روسای کتابخانه های عمومی شهرستان های تابعه برگزار شد با تقدیر از فعالان ستاد اقامه نماز این نهاد فرهنگی در سنندج اظهارداشت: همکاری و مشارکت دستگاه های فرهنگی در اجرای برنامه های کتاب خوانی می تواند در ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه کشور نقش مهمی داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه کتاب خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته)، بیان کرد: خوشبختانه این مسابقه با استقبال قابل توجهی در استان و همچنین سایر استان ها مواجه شده است.
حجت الاسلام سید مصطفی حسینی شاهرودی  با بیان اینکه پیش شرط تمام اعمال نماز است، افزود: علم و معنویت قرین و در کنار همدیگر هستند و توجه به یکی بدون توجه به دیگری پسندیده نیست.
سید مصطفی حسینی شاهرودی خطاب به مسئولین فرهنگی افزود:  شما مسئولین فرهنگی چون خورشیدی هستید که باید درشهرستان ها بدرخشید و طبق آیه قران باید نماز ،کتابخوانی و تمام مفاهیم دینی را اقامه کنید ؛یعنی نه تنها خودشان این اعما ل را انجام می دهند بلکه تلاش می کنند که دیگران مانند خودشان به آن عمل کنند و این اعمال را در جامعه خودشان نهادینه کنند؛ چنانچه خداوند در آیه 3 سوره انفال می فرماید کسانی که نماز را اقامه می کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه معجزه خاتم پیامبران کتاب است، اضافه کرد: این مهم خود نشان دهنده اهمیت علم آموزی و کتاب در دین است و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند مسئولیت خطیری بر عهده دارند.
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه با اشاره به رشادت و جانفشانی شهدا و ایثارگران در دوران هشت ساله دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، تصریح کرد: امروزه دشمنان اسلام و انقلاب برآنند تا با ترفندهای گوناگون به نظام مقدس جمهوری اسلامی لطمه بزنند و مردم را از نظام و انقلاب دور کنند. در شرایط کنونی وظیفه همگی ما این است که با درک اهمیت موضوع و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، بیش از پیش حافظ دستاوردها و آرمان های نظام و انقلاب باشیم و همچون گذشته دشمنان را در راه رسیدن به اهداف شوم خود ناکام بگذاریم.
در پایان این جلسه از روسای شهرستان های قروه، مریوان و سقز که در بسترسازی محیط کتابخانه های عمومی به منظور اقامه نماز برای کارکنان و اعضاء نقش موثری ایفا کرده اند تقدیر به عمل آمد.

آخرین کتاب ها