بصیرت و دانش افزایی جوانان از وظایف حلقه های صالحین است
1398/10/11
نماینده ولی فقیه در کردستان
بصیرت و دانش افزایی جوانان از وظایف حلقه های صالحین است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بصیرت و دانش افزایی را یکی از وظایف حلقه های صالحین دانست و گفت: شما اساتید و مربیان باید وظیفه ذاتی خود را در رابطه با تربیت افراد صالح و جوانانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنید و به سرانجام برسانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر سه شنبه در جلسه مجمع استادیاران، و هیّت‌های اندیشه‌ورز حلقه‌های صالحین، ضمن تبریک ولات با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و آرزوی سلامتی برای این قشر، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم حلقه شجره طیبه صالحین این است که انسان ها و جوانانی تربیت کنند که بصیرت و اعتقاد و باورهای دینی داشته باشند.
 
وی حضرت زینب(س) را یکی از زنان با ایمان و الگو برشمرد و افزود: حضرت زینب (س) و حضرت آسیه(س) در یک محیط سرشار از علم، دانش و تقوا تربیت شده و از جهات مختلف آگاهی لازم، تقوا، عرفان و بصیرت داشته و در تاریخ اسلام به بیان مسائل شرعی، تفسیر قرآن، احادیث و روایات پرداخته‌اند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بانوان بسیاری غیر از ائمه، با شخصیت و الگوی‌های برجسته در جهات مختلف جامعه تلاش کرده و در پیشبرد و توسعه استان و کشور نقش مهم ایفا می‌کنند.
 
وی با تاکید بر ضرورت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به‌عنوان یک انسان حکیم، در گام دوم انقلاب تاکیدات بسیاری مبنی بر توجه به ظرفیت جوانان فرموده چراکه آنها ادامه‌دهنده این انقلاب و اسلام هستند.
 
وی بیان کرد: دشمنان با تمام توان از طریق فضای مجازی و تبلیغات دروغین ماهواره‌ای به‌دنبال ترویج فرهنگ غربی‌ها بین جامعه اسلامی است تا جوانان ما را بر اساس اهداف خودشان تربیت کرده و افرادی معتاد و بی‌غیرت  به جامعه تحویل دهند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان ینکه ما به دنبال یک هدف بزرگ یعنی نجات بشریت از ظلم هستیم، اظهار کرد: راه پیامبر و حق و حقیت تبعیت از فرموده‌ قرآن و دین اسلام است که باید همواره در جامعه ترویج و بسترهای تعلیم و تربیت اسلامی گسترش یابد.
 
وی با تاکید بر اینکه باید همه بشر از عدالت بهره‌مند و ظلم در همه جای جهان نابود شود، ابراز داشت: ریشه‌کنی فساد یک اصل برای ماست و باید ریشه فساد در جهان خشکانده شود، چراکه دشمنان خدا همواره دنبال فساد هستند.
 
نماینده مردم استان کردستان در مجاس خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت حفظ بشریت و حاکمیت اخلاق و عدالت در جامعه خاطرنشان کرد: نباید نسبت به دین و اخلاق بی‌اهمیت باشیم، اصل معنویت همان ارتباط با خدا و تقواست که همه باید این روابط را براساس شناخت خوب انتخاب کنند.
 
وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به توانمندی و ظرفیت جوانان در سپردن مسئولیت‌ها به آنان عنوان کرد: باید پیشرفت کشور و استان نیز از تجربه پیشکسوتان نیز استفاده شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه جوانان با روحیه انقلابی در برابر دشمنان ایستادگی و با تمام قوا حرکت و پای کار هستند، گفت: قطعاً عمده تربیت انسان‌های متدین و جامع در حلقه‌های صالحین شکل گرفته و امروزه نیز در حال اتفاق است.
 
وی گفت: دشمنان با فشار تحریم‌ها نفت ما را به صفر رسانده‌اند چراکه خواهان نابودی دولت، فروپاشی و زیر سؤال بردن قانون اساسی و مجلس و جنگ داخلی بودند تا با ایجاد اغتشاش به خواسته‌های خود برسند اما با بصیرت مردم و تدابیر حکیمانه رهبری با شکست روبه‌رو شدند.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید بر ضرورت بصیرت‌افزایی و آگاهی جوانان در برابر توطئه دشمنان یادآور شد: باید جوانان حاضر در حلقه‌های صالحین همواره دشمن‌شناس و در راستای تبعیت از فرامین رهبری گام بردارند.
 
وی اظهار داشت: موضوع تربیت بسیار کار دشواری است و باید افرادی وظیفه مهم تربیت را در حلقه‌های صالحین بر عهده بگیرند که خود تربیت شده و پایبند به ارزش‌های انقلاب اسلامی باشند. و باید روشنگري ، بصيرت افزايي ، پاسخ به شبهات و انتقال مفاهيم ارزشمند انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به جوانان بسيجي از مهم ترين  در دستور کار آنها باشد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به وظیفه ذاتی شجره طیبه صالحین ادامه داد: وظیفه شما اساتید حلقه شجره طیبه صالحین این است که انسان هایی تربیت کنید که با ایمان بوده و از هیچ قدرتی نترسند همانطور که قدرت و اهداف بسیج همین است و باید همان باوری را داشته باشند که هرچه از خدا بخواهند همان تقدیر شود.


آخرین کتاب ها