خون پر برکت سپهبد سلیمانی جنایت‌های استکبار جهانی را به دنیا نشان داد
1398/10/15
نماینده ولی فقیه در کردستان
خون پر برکت سپهبد سلیمانی جنایت‌های استکبار جهانی را به دنیا نشان داد
نماینده ولی فقیه در کردستان با ذکر اینکه خون پر برکت سپهبد سلیمانی جنایت‌های استکبار جهانی را به دنیا نشان می‌دهد، ابراز داشت: یقیناً خداوند و همه رزمندگان و نیروهای جبهه مقاومت به‌زودی انتقام خون شهید سلیمانی را از سردمداران آمریکایی خواهند گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش‌از ظهر شنبه  در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی انسانی باایمان، ولایت‌مدار، متواضع، دوست‌داشنی، دشمن‌شناس، زمان‌شناس و تأثیرگذار بود که اقدامات زیادی برای تقویت وحدت جهان اسلام انجام داد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: سردار سلیمانی شخصیتی فراملی و محبوب آزادی‌خواهان جهان بود که جهان اسلام به خاطر تربیت چنین نیروهای مجاهد، شاجع، دلاور و برجستگانی به خود می‌بالد.
 
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سردار سرافراز، خواب راحت را از چشمان سردمداران استکبار ربوده و با مجاهدت‌های خود تمام مکر و حیله دشمنان اسلام را نقش بر آب می‌کرد.
 
وی با تبریک و تسلیت شهادت این مجاهد نستوه و شهید گرانقدر و همراهانش، افزود: عظمت و تاثیرگذاری این شخصیت بزرگ تا آنجاست که شقی ترین انسان‌ها دستور مرگ او را صادر کرد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به شجاعت و رشادت این سردار دلیر اسلام، اضافه کرد: افتخار بزرگ شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی این است که به دست شقی‌ترین دشمنان خبیث ملت ایران و جهان اسلام، یعنی آمریکای جنایتکار و رژیم کودک‌کش و ضدانسانی اسراییل غاصب به درجه رفیع شهادت و آرزوی دیرینه خود رسید.
 
آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: خون پاک این شهید والامقام و همراهانش جان تازه ای به مقاومت خواهد داد و انگیزه بیشتری را برای ادامه خط مقاومت در منطقه موجب خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه محبوبیت سردار سلیمانی تنها محدود به ایران و منطقه نبود، گفت: دیروز ایران بزرگ سوگوار فرمانده دلیر خود بود و در کنار همه ایرانی ها، مردم کشورهای آزادیخواه جهان هم برای فرمانده بزرگ جبهه مقاومت عزاداری کردند.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عراقی ها آرامش خود را مدیون رشادت سردار سلیمانی می‌دانند، تاکید کرد: در زمانی که هیچکس به کمک اقلیم کردستان عراق نرفت، این سردار سلیمانی بود که خطر داعش را از این منطقه دفع کرد.
 
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: دین و مذهب برای سردار سلیمانی مهم نبود و هر جا که انسانی مورد ظلم قرار می‌گرفت به کمک او می‌شتافت.
 
وی به شجاعت خاص و بی نظیر این سردار جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: در میدان بحران یک تنه وارد عمل شد و آمریکا،  اسراییل و داعش را کنار زد و امنیت را برای مردم منطقه به ارمغان آورد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه دشمنان آنقدر ترسو هستند که نظامیان شان جرات قدم زدن در خیابان‌های مناطق اشغالی داعش را نداشتند، تاکید کرد: این در حالی بود که داعش پرورش یافته خود آنان بود ولی حتی رییس جمهورشان هم چراغ خاموش به منطقه رفت و آمد می‌کند.
 
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: همه دنیا می‌دانند که ایران در راس مبارزه با تروریسم و آمریکا تروریسم دولتی است چرا که ایران داعش را زمین گیر کرد ولی آمریکا داعش را پرورش داد.
 
وی با تقدیر از موضع کشورمان در ارتباط با انتقام سخت از عاملان این جنایت، اضافه کرد: ایران این اقدام آمریکا را بی پاسخ نمی گذارد و برای انتقام هم زمان و مکان خاصی قائل نیست چرا که این ترور کاملا برخلاف قوانین بین المللی انجام گرفته است.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: گاهی با ریخته شدن خون انسان های پاک خداوند امور امت اسلامی را اصلاح می کند که خون امام حسین (ع) و همه شهدای سرافراز از جمله آنها است.
 
وی از سردار سلیمانی به عنوان اسوه مقاومت نام برد که عزت، شرف و اقتدار را برای ایران به ارمغان آورد و گفت: آمریکایی ها آرزوی داشتن چنین سرداری را داشتند و از کینه و بغض خود، مهمان رسمی یک کشور را ترور کردند چرا که جرات مقابله رودر رو با او را نداشتند.
 
خداشناسی، ولایتمداری، اخلاص بی نظیر، ایمان بالا و تواضع مثال زدنی سردار شهید سلیمانی از ویژگی هایی بود که آیت الله حسینی شاهرودی از آنها نام برد و افزود: با اینکه دومین فرد محبوب ایران بعد از رهبر معظم انقلاب بود، اما هیچگاه مغرور نشد و سردار دل‌ها لقب گرفت به گونه ای که خداوند قلب‌ها را به سمت مودت و دوستی او هدایت کرد.
 
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه جهان اسلام شخصیت بزرگی را از دست داد، تاکید کرد: سردار قاآنی، جانشین شایسته ای برای سردار سلیمانی است که شخصیتی مقتدر و شجاع دارد.

آخرین کتاب ها