تمدن اسلامی شکل گرفته در جهان، برگرفته از حرکت انقلاب ایران است
1398/10/15
نماینده ولی فقیه در کردستان
تمدن اسلامی شکل گرفته در جهان، برگرفته از حرکت انقلاب ایران است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تمدن اسلامی توانسته در مقابل زیاده خواهان جهانی بایستد و انقلاب اسلامی ایران به عنوان موتور محرکه این تمدن اسلامی نقش موثری داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر شنبه در افتتاحیه همایش پرچمداران دین و اندیشه که با حضور جمعی از روحانیون اهل سنت استان کردستان در سالن اجتماعات اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت و تبریک گفت و اظهار داشت: دشمنان دین اسلام همواره در صدد هستند تا اسلام را از مسیر خود به انحراف بکشند و مسلمانان جهان باید هوشیار باشند تا به دستورات دینی که بر مقاوت و جهاد کبیر تاکید کرده است، عمل کنند تا زمانی که دشمنان شکست خورده و به دین اسلام روی آورند.
 
وی افزود: در راه رسیدن به این هدف باید شهید بدهیم چرا که این خونی پاکی که بر روی زمین ریخته می شود بیش از تمام تبلیغاتی که صورت می گیرد تاثیر خواهد بود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: به شهادت رسیدن سردار سلیمانی و ریخته شدن خون این انسان والا و بزرگ در دو روز گذشته چنان معادلات دشمنان را بر هم زده که بسیاری از کشورهای اسلامی منطقه این جنایت را محکوم کرده اند و دیگر هیچ کشوری در این منطقه برای امریکاییان امن نخواهد بود.
 
آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: دشمنان همواره سعی داشته اند با درست کردن گروه های تروریستی مانند القاعده، طالبان و داعش در منطقه های اسلامی آشوب، جنگ و خونریزی به راه بیاندازند تا در نهایت از گسترش اسلام در جهان جلوگیری کنند.
 
وی بیان کرد: شخصیت بزرگی مانند سردار سلیمانی در چند سال اخیر توانست در مقابل یکی از بزرگترین گروه های تکفیری منطقه بنام داعش بایستد و سوریه و عراق را از حضور این جنایتکاران پاک کند و همین مسئله هراس و ترش دشمنان از این شهید را نمایان کرد و از همین رو دستور ترور وی صادر شد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: خون شهید سلیمانی بدون شک می تواند صدای آزادی خواهان جهان اسلام را در آورد و مردمی که امنیت و جانشان را مدیون رشادت های این سردار هستند منطقه را برای آمریکاییان نا امن خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اگر سپهبد سلیمانی در برابر داعش و دشمنان در عراق نمی‌جنگید باید در کردستان و کرمانشاه می‌جنگیدیم.
 
وی افزود: انسان‌های عزیز در نزد خدا به دست پست‌ترین‌ها شهید می‌شوند و شهید سپهبد سلیمانی نیز پس از سال‌ها تلاش در خط مقدم، توسط پلیدترین انسان‌های تاریخ به شهادت رسید.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: به فرموده قرآن، دین پیامبر حق بوده و باید تمام دستوراتش اجرا، ظهور و بروز و بر تمام ادیان عملی شود چراکه خداوند انسان را با اختیار خلق کرده و به او عقل و انتخاب داده تا اسلام و راه درست خداشناسی را بشناسند.
 
وی گفت: باید در صراط مستقیم ترویج‌دهندگان و افرادی که پای دین ایستاده و جهاد می‌کنند، حضور داشته چراکه پس از ادغام این دو گروه با هم، دین به صالحین رسیده و در نهایت خدا و قرآن در جامعه حاکم خواهد شد.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به جنگ تمدن و مسئله فکری ابراز داشت: تمدن اسلامی در ابتدا توسط انبیاء آورده شد و انقلاب اسلامی تفکر اسلامی را فراگیر و باید با تمام وجود در مقابل استبکار ایستادگی کرده و یقیناً در این راه نیز شهید می‌دهیم.

آخرین کتاب ها