یکی از نشانه های ایمان، راستگویی و امانت داری می باشد
1398/10/16
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
یکی از نشانه های ایمان، راستگویی و امانت داری می باشد
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان یکی از نشانه های ایمان انسانها راستگویی و امانت داری آنها دانست و گفت: به گفته بزرگان دین نگاه به فزونی نماز و روزه بعضی از انسانها و کثرت حج و نیکوکاری آنها و صدا هایشان در دل شب نکنید بلکه به راستگویی و امانت داری آنها توجه کنید. که اگر اینها باشد آن اعمال خالصانه مثمر ثمر خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، سید مصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه  در جلسه ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان سنندج که  این جلسه با موضوع رعایت امانت داری و حق الناس برگزار شده بود اظهار داشت: یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است، امانت و امانت داری است.


وی با اشاره به لزوم رعایت حق الناس در جامعه اسلامی گفت: رعایت این نوع حقوق در دین اسلام بسیار مورد تأکید قرار گرفته است، چون خداوند متعال اگر از حق خویش هم بگذرد از حق الناس و حقی مربوط به مردم است نخواهد گذشت.


سید مصطفی حسینی شاهرودی به حدیثی از امام صادق (ع) در مورد حق الناس اشاره کرد و افزود: امام صادق(ع) نیز در این باب فرموده است: خداوند دعای کسی که در شکمش لقمۀحرام و یا به گردن او مظالم (حق) یکی از بندگانش باشد اجابت نمی کند.


معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه دایره امانت داری و رعایت حق الناس را خیلی گسترده دانست و افزود: صداقت و امانت داری در آموزه‌های دینی دامنه‌ی بسیار فراوانی دارد و شامل هر آنچه در اختیار فرد قرار می‌گیرد  می شود و فریضه هایی همچون مانند نماز، روزه، حج و... امـانـت هـای خـداونـد هستند که انسان ها باید در انجام صحیح و شـایـسـته آن فرایض کوشا باشند تا از عهده انجام این امانت های الهی به خوبی برآیند.


وی به روایتی از حضرت رسول(ص)  در مورد امانت نماز اشاره کرد وگفت: پیامبر(ص) که می فرماید. خود این نماز امانت است چنانچه در مورد امیرالمومنین علیه السلام آمده است که هنگامی وقت نماز می رسد حال او دگر گون می شود و هنگامی که از آن حضرت سئوال می کنند می فرمود وقت نماز رسیده همام وقت که امانتی است که خداوند آن را بر آسمانها و زمین عرضه داشته است و از محل آن ابا کردند و ترسان شدند.


معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان یکی  از نشانه های ایمان راستگویی و امانت داری  دانست و گفت: به گفته بزرگان دین نگاه به فزونی نماز و روزه بعضی از انسانها وکثرت حج ونیکوکاری آنها وصدا هایشان در دل شب نکنید بلکه به راستگویی وامانت داری آنها توجه کنید. که اگر اینها باشد آن اعمال خالصانه ومثمر ثمر خواهد بود.


سیدمصطفی حسینی تصریح کرد: زبان، گوش و چشم انسان یک امانت الهی است که خداوند برای دیدن وشنیدن و بیان سخنان در اختیار او قرار داده و باید انسان با این زبان سخنان حق را بگوید و از گفتن سخنان لغو و بیهوده خودداری کند.وچشم خود را از دیدن منظره های گناه آلود و فسادانگیز که تیری از تـیـرهـای شـیطان است، فرو بندد و در عوض مناظر و آیات عبرت انگیز را نظاره کند.
 


آخرین کتاب ها