ایجاد فضای امید در دانشجویان از وظایف خطیر دانشگاهها می باشد
1398/10/22
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان
ایجاد فضای امید در دانشجویان از وظایف خطیر دانشگاهها می باشد
سید مصطفی حسینی شاهرودی ایجاد فضای امید در دانشجویان را یکی دیگر از وظایف خطیر دانشگاهها و جزء کارهای فرهنگی برشمرد و گفت: باید تلاش کرد امید و نشاط در دانشگاه افزایش یابد و علائق دانشجویان شناسایی و رسیدگی کرد.و از ابزار های فرهنگی وهنری و...بیشتر بهره برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر در طزح شهید شهریاری ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد کردستان با موضوع نقش اساتید در فرهنگ اظهارداشت:  همه ما خیلفه الله هستیم و پیاده کردن فرهنگ قرآن در جامعه وظیفه هر انسانی است و با توجه به اینکه استعداد و ویژگی های فراوانی برای انسان فراهم است انسانها وظیفه دارد فرهنگ قرآن را معنا کنند و به آن تعالی ببخشد.
وی در اين مراسم با اشاره به فرمایشات رهبری،  وظيفه خطير دانشگاهيان و اساتيد دانشگاه براي استمرار و جهش در حركت فرهنگی و علمی كشور تأكيد كردند: دانشجويان افسران جوان اين جبهه هستند كه ضمن دارا بودن فكر، عمل، و بصيرت، در صحنه نيز حضور دارند و با آزمودن صحنه، در چارچوب، كار مي كنند اما اساتيد دانشگاهها فرماندهان جبهه جنگ نرم هستند و فرماندهان اين جبهه بايد با شناخت مسائل كلان، شناسايي دشمن و كشف اهداف او، طراحي كلان انجام دهند و براساس اين طراحي حركت كنند. 
وی گفت: شما اساتید طبق فرمایش حضرت آقا فرماندهان جبهه جنگ نرم هستید و دانشجویان شما افسران جوان مقابله با جنگ نرم هستند حال باید این فرماندهان چه کنند و راههای مقابله با تهاجم فرهنگی چیست.
سید مصطفی حسینی شاهرودی به خصوصیات کار فرهنگی اشاره کرد و گفت: توجه به محتوا در نمادهای فرهنگی  و اخلاص در کارهای فرهنگی و شناخت فرهنگ خودی و اسلامی و اشاعه وغلبه دادن گفتمان دینی از خصوصیات کارفرهنگی است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: متاسفانه امروزه درجامعه اسلامی کارهایی به اسم فرهنگ که دقیقا ضد فرهنگ اسلامی است  انجام می شود اما  وقتی می خواهی برنامه ای با معیار فرهنگ اسلامی برگزار کنی بودجه نیست. 
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه با بیان اینکه آتش به اختیار بودن در کار فرهنگی لازم است  گفت: دنبال این نباشید که نظری را که نهاد تعریف کند و شما آن را انجام دهید بلکه خودتان باید تصمیم گیری کنید فکر کنید پیدا کنید حرکت کنید و اقدام کنید و علاوه بر مجموعه های مسئول دولتی، مجموعه های عظیم مردمی و جوانان صاحب فکر و دارای ابتکار و همت نیز باید «آتش به اختیار»، منافذ فرهنگی را مسدود و در این عرصه اقدام کنند و کار را پیش ببرند. 
وی تأکید کرد: نیروهای انقلابی و دلسوز و علاقه‌مند به حرکت کشور به سمت اهداف والا، بیش از همه باید مراقب حفظ نظم و قوانین و آرامش کشور و جلوگیری از سوء استفاده دشمنان باشند.
سیدمصطفی حسینی شاهرودی ایجاد فضای امید در دانشجویان یکی دیگر از وظایف خطیر دانشگاهها و جزء کار های فرهنگی برشمرد و گفت: باید تلاش کرد، امید و نشاط در دانشگاه  افزایش یابد و علائق دانشجویان شناسایی و رسیدگی کرد و از ابزاری فرهنگی و هنری و... بیشتر و بهتر بهره برد، حتی میتوان با برگزاری مسابقات فرهنگی وهنری که مورد استقبال دانشجویان میباشد به ایجاد فضای بانشاط کمک کرد.
وی تصریح کرد: باید فکر جوانان را شناخت و طبق آن برنامه ریزی نمود و مخاطرات روابط اجتماعی دانشجویان را به صورت علمی و جذاب برای آنها شرح داد و باید در رابطه با اصول فکری و قوانین اجتماعی درست فرهنگ سازی شود و از فعالیتهای عجولانه و ضربتی در مسائل فرهنگی حذر کرد.
وی مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان در این برهه زمان را یک ضرورت انکار ناپذیر دانست و اظهارکرد: دشمنان که از گسترش دین مبین اسلام در بین ملل ستمدیده جهان به وحشت افتاده اند با استفاده از فناوری مدرن روز همچون ماهواره و سایت های اجتماعی، افکار، اعتقاد و دین نسل جوان را نشانه گرفته اند .
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه ناامیدی درکارها اسلام یکی از گناهان برشمرد وتصریح کرد: قرآن نومیدی از رحمت خداوند را فقط شایسته کافران می داند و می فرماید: «همانا جز گروه کافران، کسی از رحمت خدا ناامید نمی شود » وچون اسلام وقرآن آن را نهی کرده اند پس انسان خداپرست هیچ وقت نباید از رحمت خداوند ناامید شود و فقط می توان دشمن و شیطان را ناامید کرد.
وی درپایان گریزی به فقر اقتصادی و فرهنگی زد و گفت: تنگ دستی حقیقت ناگواری است که پیشوایان دین آن را زمینه ساز کفر دانسته اند در جامعه اسلامی اینکه افرادی سر گرسنه بر بالین بگذارند غیر قابل تحمل است و مهمترین خدمتی که مسئولان برای رفع فقر فرهنگی و ضعف اقتصادی باید انجام دهند تمرکز و تلاش ها برای زدودن چهره خشن فقر از جامعه است. 

آخرین کتاب ها