طلبه هایی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند که اقناء کننده باشند/ شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب اسلام بود
1398/10/23
نماینده ولی فقیه در کردستان
طلبه هایی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند که اقناء کننده باشند/ شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب اسلام بود
نماینده ولی فقیه در کردستان کفت: طلبه‌‌های در تراز انقلاب اسلامی باید تربیت شوند که از لحاظ علمی و سواد شرعی اقناء کننده باشند چرا که انقلاب اسلامی ما به فرموده امام امت زمینه‌ساز ظهور است. و می خواهد تمدن اسلامی را درجهان پایه ریزی کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر یکشنبه در سلسه نشست‌های ایده‌پردازی تربیت طلاب تراز انقلاب اسلامی که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار کرد:  خداوند با رحمت و علم بیکران خود زمینه هدایت را برای بشر فراهم نموده است و بشر نیز باید در مسیر الهی هدایت و تربیت شود.
 
وی تصریح کرد: آنچه خداوند در مسیر هدایت انسان‌ها باید انجام می‌داده با فرستادن رسول و کتاب انجام داده است.و خداوند می فرماید «اراده خدا بر این است که بشر را از ظلمت‌ها نجات دهد و این کار را با ارسال رسول و اهدافی که برای پیامبران تعیین می‌کند محقق می‌شود».
 
نماینده ولی فقیه با بیان اینکه دین اسلام برای هدایت و اداره بشر و سعادت دنیا و آخرت انسان کمبودی ندارد تصریح کرد: جامعیت، جاودانگی و کامل‌بودن از ویژگی‌های دین اسلام است، و باید این دین در جهان کاملا گسترش پیدا کند و سایر ادیان را در درون خود قرار دهد.
 
وی اذعان کرد: دین اسلام دین جامعی است که در کنار اینکه جامعیت ایجاد می‌کند اقتدار هم در جهان برای پیروان محقق می‌سازد.
 
آیت الله حسینی شاهرودی دربخش دیگری از سخنان خود به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و افزود: امروز جهان ایران را به واسطه داشتن قدرت تحسین می‌کند و کشور ما را ابرقدرت جهان می‌دانند و این افتخار بزرگی برای ملت ماست.
 
وی در ادامه گفت: قبل از حمله سپاه به پایگاه آمریکا تمام سیستم‌ها و سامانه‌های نظارتی را قطع می‌کنند البته هدف ما کشتن انسان نبود نقطه‌ای را زدیم که حساس‌ترین و استراتژی‌ترین نقطه‌ای بود.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: در شرایطی هواپیمای مسافربری مورد هدف قرار گرفت که شرایط تصمیم‌گیری سخت بوده است. و اعلام شجاعانه این خطای انسانی نشانه بزرگی است، در بسیاری از کشورها این دست اتفاقات می‌افتد اما هرگز توان و جرأت بیان به مردم را ندارند.
 
آیت الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: ایران در بحث تربیت نیروی انسانی نه تنها در کشور بلکه خارج از مرزهای کشور هم انسان‌‌هایی را تربیت کرده که در مسیر جهاد فی‌سبیل‌الله تحت فرمان رهبر انقلاب سر از پای نمی‌شناسند که سردار سلیمانی از تربیت‌یافتگان این مکتب است که امروز به عنوان شهید قدس معرفی می‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به  مراسم تشییع شهید سلیمانی و با بیان  اینکه انسانی که در این مکتب پرورش و تربیت می‌یابد اهل خشوع و تواضع است، گفت: شهید سلیمانی تربیت‌یافته چنین مکتبی بود و همین دلیل محبویت وی در جهان اسلام شد.
 
وی تصریح کرد: امروز جنگ تمدن‌هاست، دشمن دنبال ترویج فرهنگ منحط حیوانی و بی‌پایه و اساس است در حالیکه ما دنبال ایجاد تمدن اسلامی هستیم، تمدنی که برحق و امنیت‌آور و آرامش‌ساز برای جامعه بشریت است و دشمنان اسلام به شدت مخالف این موضوع هستند.
 
آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، خودسازی، جامعه‌پردازی و ایجاد تمدن اسلامی سه مولفه اصلی در گام دوم انقلاب است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد. و گام دوم انقلاب تلاش در جهت پایه ریزی تمدن اسلامی در جهان است و باید برای تحقق اهداف در این مسیر نیروی ارزشی تربیت کنیم که روحانیون و علمای دینی در این راستا نقش مهمی دارند.
 
وی خاطر نشان کرد: طلبه‌‌های در تراز انقلاب اسلامی باید تربیت شوند که از لحاظ علمی و سواد شرعی اقناء کننده باشند چرا که انقلاب اسلامی ما به فرموده امام امت زمینه‌ساز ظهور است. و می خواهد تمدن اسلامی را درجهان پایه ریزی کند.
 
 

آخرین کتاب ها