هدایت بشر در گرو بهره‌گیری از کتاب است
1398/10/25
نماینده ولی فقیه در کردستان
هدایت بشر در گرو بهره‌گیری از کتاب است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در طول تاریخ به جامعه بشریت ثابت شده که تنها راه نجات انسان کتاب بوده از این رو در زمان حاضر نیز هدایت بشر در کتاب بزرگان و علما نهفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از گذشته این مساله مطرح بوده که ارزش پیدا کردن انسان در گرو ارتباط با علما و دانشمندان بوده از این رو می‌توان به این نتیجه رسید که خواندن کتاب این افراد نیز می تواند انسان را به ارزش و مقام انسانی برساند.
 
وی با اشاره به اینکه نشست با علما عبادت محسوب می‌شود اضافه کرد: کلید جاودانگی علما در کتاب ها و آثار مکتوب آنها نهفته است پس مطالعه نوشته های آنها نیز خود عبادتی بزرگ به حساب می آید.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: علم نور است و این مساله از آنجا آشکار می‌شود که همنشینی با کتاب یک عالم مانند همنشینی با خدا بوده و در صورتی که این عالم ربانی باشد می‌تواند در انسان تاثیر داشته باشد.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عالم فقط کارش درس دادن و کتاب نوشتن نیست یادآورشد: کسانی مانند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که از لحظه لحظه زندگیشان می‌توان کتاب‌ها نوشت برای بهره‌ بردن آینده‌ها عالمان واقعی هستند.
 
وی گفت: کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب یک استان فرهنگی خطاب شده و به همین دلیل باید نمونه این اقدامات و مسابقات فرهنگی در آن بیشتر از گذشته شود.
 
آیت‌الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: این مسابقه یک کار ارزشمند بوده در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی نسل جوان با افکار و اندیشه های رهبر معظم انقلاب که باید ادامه داده شود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: امروز تلاش برای گسترش کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در جامعه وظیفه‌ای سنگین بر دوش تمام مسوولان است و این وظیفه بر دوش مسوولان این استان سنگین‌تر است.
 
وی با بیان اینکه گفته‌ها و نوشته‌های رهبر معظم انقلاب در تمام حوزه دقیق و کارشناسی است اظهار داشت: این گفته‌ها و نوشته‌ها باید از طریق چنین برنامه های در اختیار جوانان قرار گیرد تا جامعه با تمامی ابعاد شخصیتی ایشان بیشتر آشنا شوند.

آخرین کتاب ها