بخش کشاورزی کردستان نیازمند توسعه صنایع تبدیلی و غذایی است
1398/11/20
نماینده ولی فقیه در کردستان
بخش کشاورزی کردستان نیازمند توسعه صنایع تبدیلی و غذایی است
نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه بخش کشاورزی کردستان نیازمند توسعه صنایع تبدیلی و غذایی است به نقش صنایع تبدیلی دربخش کشاورزی دراستان اشاره کرد و افزود: صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالا بردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و نیز به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی ایفای نقش می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در دیدار با مدیرکل  و جمعی از مدیران و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اظهار کرد: درانقلاب ایران تحولات عظیمی در بخشهای مختلف اتفاق افتاد که دربخش کشاورزی بسیار مشهود و پیشرفته بوده است .
 
وی تصریح کرد: دشمنی دشمنان این نظام از آغاز پیروزی انقلاب به صورت گسترده در سطوح مختلف علیه کشور ایران اعمال شده است اما به دلیل پایداری و حضور همیشه در عرصه مردم این توطئه‌ها یکی پس از دیگری نقش برآب شد.
 
نماینده ولی فقیه درادامه گفت: امروز با وجود تمام توطئه‌های دشمنان نه تنها به رشد و بالندگی رسیده‌ایم بلکه از برخی کشورها را که مورد ظلم و ستم دشمنان قرار دارند، حمایت می‌کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: موشک‌باران عین‌الاسد، پایگاه هوایی آمریکا برتری قدرت نظامی ایران را در جهان اثبات کرد.
 
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه بخش عمده نیازهای انسان در زمین و در بخش کشاورزی است اظهارداشت:  نقش بخش کشاورزی در تامین سلامت و امنیت غذایی در هر جامعه‌ای، بسیار مهم است  از این رو توجه به توسعه و رونق آن اصلی ضروری است. 
 
نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی بیشترین نقش را در تامین و حفظ سلامت هر جامعه دارد و استفاده از آنچه که دراین بخش به دست می آید، بسیار مفیدتر و کارآمد تراز آن است که دربخشهای صنعتی و شیمیایی تولید می شود.
 
وی تصریح کرد : امروز داروهایی که از محصولات کشاورزی و گیاهی تولید می شوند بسیار مفیدتر از داروهای شیمایی هستند اما متاسفانه در زمینه داروهای گیاهی آنگونه که باید عمل می کردیم نشده است لذا در این زمینه نیاز به برنامه‌ریزی داریم.
 
نماینده مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: گذشته از صنعت و معدن،  اگر صرفا در بخش کشاورزی سرمایه گذاری شود و به صورت دانش‌بنیان کردن به آن بپردازیم  که امروز باید در سطح کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.برای همه جوانان می تواند اشتغال ایجاد کند و سطح تولیدات ما را دوچندان نماید. 
 
وی به مزیت سرمایه گذاری دربخش کشاورزی نسبت به بخشهای دیگر صنعتی اشاره کرد و گفت: مزیت سرمایه گذاری دربخش کشاورزی نسبت به بخشهای صنعتی دیگر این است که از درآمد تولید می توان ابعاد و سطح سرمایه گذاری را توسعه و به پیشرفت کافی برسد.
 
آیت الله حسینی شاهرودی به ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی ازجمله تولید گوشت سفید و قرمز و شیلات در استان کردستان اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های قابل توجهی که در این بخش در استان داریم باید زمینه رونق و ارتقای هرچه بیشتر بخش کشاورزی در استان فراهم شود و اگر به این ظرفیت ها توجه شود می تواند اشتغال همه جوانان و تحصیل کردهای این استان را فراهم نماید.
 
وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از محصولات کشاورزی استان دارای زمان تولید و مصرف محدودی هستند و تولید یا برداشت محصولات این بخش معمولا در یک زمان مشخص و کوتاه صورت می گیرد ولی مصرف در زمان طولانی‌تری صورت می‌گیرد و صنایع تبدیلی می‌توانند با حفظ و نگهداری محصولات، در آنها به گونه‌ای تغییر و تبدیل ایجاد نمایند که امکان مصرفشان در طی سال میسر باشد. 
 
نماینده ولی فقیه دراستان بابیان اینکه بخش کشاورزی کردستان نیازمند توسعه صنایع تبدیلی و غذایی است  به  نقش صنایع تبدیلی دربخش کشاورزی دراستان اشاره کرد و افزود: صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالا بردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و نیز به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی ایفای نقش می کند. 
 
وی تاکید کرد: باید شکر نعمت‌های خداوند را به جا آوریم و شکر نعمت در بخش کشاورزی این است که از ظرفیت‌های بسیار خوب در این حوزه به نحو احسن استفاده کنیم.که البته کارهای بسیار خوبی در حوزه کشاورزی انجام گرفته است. 

آخرین کتاب ها