• ایران
  • چهارشنبه ، 1 بهمن 1399
  • نسخه آزمایشی
news-details
مراسم تکريم و معارفه سرپرست مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور

تقويت بنيه علمي و اقتصادي روحانيون اولويت مرکز بزرگ اسلامي است


 

نماينده ولي فقيه در استان کردستان گفت: تقويت بنيه علمي و اقتصادي روحانيون اولويت مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور است.

تقويت بنيه علمي و اقتصادي روحانيون اولويت مرکز بزرگ اسلامي است

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در استان کردستان، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالرضا پورذهبي پيش ازظهر دوشنبه در جلسه توديع و معارفه سرپرست مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور که در کتابخانه امام خامنه‌اي سنندج برگزار شد، ضمن تقدير از تلاش‌هاي مدير سابق مرکز، اظهار کرد: رسم خوبي نيست اگر به هر دليلي از گذشتگان به نيکي ياد نکنيم.

 

وي افزود: تکريم گذشتگان بر ما واجب است و لذا از تمام عزيزاني که سال‌ها در پست‌هاي مختلف در کردستان تلاش کرده‌اند قدرداني مي‌کنيم.

 

نماينده ولي فقيه در کردستان فرمود: تحول در استان کردستان نخستين موضوعي است که قبل از حضورم در استان مدنظر بوده و در اين رابطه ماه‌ها کار مطالعاتي انجام داده‌ام و قطعا جابجايي‌ها هم با هدف همين تحول صورت مي‌گيرد.

 

وي خاطرنشان کرد: با احصاي کامل ظرفيت‌ها و مشکلات يک برنامه توسعه‌اي براي استان در حيطه کاري قرار دادم.

 

حجت‌الاسلام و المسلمين پورذهبي گفت: در جامعه هدف مرکز بزرگ که 82 درصد آن را برادران و عزيزان اهل سنت تشکيل مي‌دهند بايد با برنامه‌ريزي مناسب به سمت توسعه و ارتقا در بخش‌هاي مختلف رفت.

 

وي افزود: در کار آن هم کاري که زير سايه پرچم مقام معظم رهبري است چند اصل مهم وجود دارد که مهم‌ترين آن انگيزه است و افرادي که در اين مرکز فعاليت مي‌کنند، بايد با شوق و شناخت مسئوليت خود با جان و دل کار کنند تا به نتيجه مثبت برسند.

 

مسئول مرکز بزرگ اسلامي غرب کشوراذعان کرد: انسان در کار بايد رو به جلو حرکت کند چرا که درجا زدن در کار آن هم در شرايط فعلي جامعه که به شدت با مشکلات به ويژه کرونا مواجه هستيم، جايز نيست. فلذا فرصت درجا زدن نيست و اجازه نداريم و از سرپرست مرکز بزرگ اسلامي مي‌خواهيم با برنامه و سرعت کارها را جلو ببرد.

 

ايشان افزود: سعي کرديم فردي را انتخاب کنيم که بتواند حرکتي که توسط مديران مرکز در دهه‌هاي گذشته شروع شده را با سرعت بيشتر جلو ببرد. بر اين اساس حجت‌الاسلام عسگري از مقبوليت در بين جامعه هدف برخوردار است و تصميم داريم هيچ فرد ديگري از خارج مجموعه را تا زماني که دوستان هستند و احساس مي‌شود مي‌توانند کار را جلو ببرند اضافه نکنيم.

 

حجت‌الاسلام و المسلمين پورذهبي تاکيد کرد: بايد با تلاش‌هاي فراوان، سطح مرکز بزرگ اسلامي از يک اداره به يک نهاد فرهنگي ارتقا پيدا کند و خود باوري و اعتماد به نفس دو اصل مهمي است که بايد به صورت ويژه به آن توجه شود.

نماينده ولي فقيه در کردستان عنوان کرد: مرکز بزرگ بايد به تشکيلاتي تبديل شود، که بتواند اتفاقات بزرگ را شکل دهد و تربيت علمايي در تراز عالمان و گذشتگان بايد به عنوان يک اصل مهم در مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور مورد توجه قرار گيرد.

 

ايشان گفت: تمرکززدايي به جاي تمرکزگرايي در راستاي رسيدن به اهداف مورد توجه جدي قرار گيرد چرا که تمايل به فعاليت در مرکز استان بيش از شهرستان‌ها است و اين رويه خدمات‌رساني را دچار مشکل مي‌کند.

 

وي افزود: چرخشي شدن مديران به منظور چرخش افکار و ايده‌هاي جديد در شهرستان‌ها از مباحث مهم ديگري است که بايد مد نظر قرار بگيرد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمين پورذهبي در پايان بر تقويت بنيه اقتصادي جامعه روحانيون تاکيد کرد و گفت: تقويت بنيه علمي و فرهنگي روحانيون از ديگر نيازهايي است که براي آن برنامه‌ريزي‌ شده و تصميماتي اتخاذ شده است.

  • برچسب ها
  • @nvfkordestan