• ایران
  • چهارشنبه ، 1 بهمن 1399
  • نسخه آزمایشی
news-details
حضور نماینده ولی فقیه در کارگاه استاندارسازی کارکنان نیروهای نظامی و انتظامی استان

شهید سردارسلیمانی جهادگری به تمام معنا بود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی صبح امروز در کارگاه استاندارد سازی و تعالی رفتار کارکنان یگان های پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان به نام کارگاه "سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی " ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به ویژگی های خاص حاج قاسم سلیمانی پرداخت و عنوان داشت: شهید سلیمانی هم در دوران دفاع مقدس وهم بعد از جنگ در عرصه دفاع از کشور و مملکت جهادگری به تمام معنا بودند.

 

وی به لزوم توجه به عرصه جهاد و شهادت تاکید کرد و تصریح کرد: عرصه جهاد و شهادت، عرصه بسیار شایسته ای است که باب آن برای هر کسی گشوده و فراهم نمی‌شود جز کسانی که جهادگر باشند.

 

نماینده ولی فقیه یکی دیگراز ویژگی های حاج قاسم سلیمانی مهاجرت جهادی برشمرد و فرمودند: شهید سلیمانی از کسانی بودند که با شجاعت تمام برای دفاع از کشور از این شهر به آن شهر مهاجرت می کردند به طوری که خانواده اش مشقت و ناآرامی را تحمل کرده و زیر بمب باران زندگی می کردند.

 

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی بر لزوم توجه به مکارم معنوی و اخلاقی جهادگران پرداخت و اظهار کرد: اخلاقیات مسئله بسیار مهم در زندگی هر فرد می باشد و شهید سلیمانی انسانی با اخلاق و از روحیه سلحشوری و جنگندگی برخوردار بود.

 

ایشان در ادامه برگزاری کارگاه استانداردسازی و تعالی پلیس را اقدامی بسیار شایسته دانست و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه 14 بهمن سال 90 به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه علمی و نظامی اشاره کرد و فرمودند: در این 33 سال انقلاب اسلامی آنقدر که درعرصه علم پیشرفت کرده‌ایم در اخلاق فردی و اجتماعی پیشرفت نکرده‌ایم در صورتی که انقلاب یک پدیده انسانی و اخلاقی است.

 

مسئول مرکز بزرگ اسلامی غرب کشوربا تاکید بر رویکرد اخلاقی کارکنان نیروهای نظامی و انتظامی  خاطر نشان کرد:  فضیلت خدمت به مومنین و برادران دینی خود را به عنوان یک وظیفه مورد توجه قرار داده و به نحو احسن به آن عمل کنید.

 

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه خدمت چند ویژگی دارد اظهارداشت: خدمت به مردم و تلاش در راستای نظم و امنیت  نباید طوری باشد که مایه خفت و خواری دیگران شود و سعی نماییم خدمت واقعی و بدون منت و ریا ارائه شود و چنان رفتار کنیم که هرکس ما را دید از نظام و انقلاب دلگرم شود.

 

وی برخورد توام با تواضع واحترام به ارباب رجوع را بسیار مهم برشمرد و افزود: در منش و کنش خویش نسبت به دیگری رفتاری از سر تواضع نشان دهیم  چرا که هیچ کسی از تواضع و فروتنی ضرری ندیده بلکه اثری معنوی دارد و این نشان از وجود فضیلت اخلاقی فرد است.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان خدمات و عملکرد پلیس در استان را قابل تقدیر دانست و گفت: ما همواره شاهد زحمت ها و خدمات شایسته نیروهای نظامی و انتظامی هستیم و امیدوارم در انجام وظایف و ماموریت‌هایتان پیروز و موفق باشید.


 

 

 

 

 

  • برچسب ها
  • nvfkordestan@