• ایران
  • چهارشنبه ، 1 بهمن 1399
  • نسخه آزمایشی
news-details
حضور نماينده ولي فقيه در شوراي اداري شهرستان بانه در سفر يک روزه به اين شهرستان

با ايجاد واحدهاي دانشگاهي سطح علم و اقتصاد منطقه را تقويت کنيد

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه دراستان کردستان، حجت الاسلام والمسلمين عبدالرضا پورذهبي در قالب سفري يک روزه به شهرستان بانه در شوراي اداري اين شهرستان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب، اظهارداشت: با توجه به ارائه گزارشات مسئولين درمورد شهرستان بانه، و وضعيت مناسب موجود آينده بهتري براي اين شهرستان در پيش خواهد بود.

 

ايشان با اشاره به اينکه ظرفيت هاي خوبي درمنطقه و شهرستان بانه موجود است افزود: حوزه و دانشگاه براي اين است که يک منطقه اي از لحاظ علمي وديني رونق دهند و فعاليت و همکاري حوزه و دانشگاه باعث توسعه همه جانبه و بهره گيري بهتر از ظرفيت‌هاي موجود مي‌شود.

نماينده ولي فقيه نسبت به تقويت سطح علمي شهرستان تاکيد کرد و افزود: مسئولين اين شهرستان تلاش نمايند از واحدهاي دانشگاه کردستان که مادر مي باشد واحدي را در اين شهرستان در راستاي علم آموزي وپژوهش راه اندازي نمايند.که اين اقدام باعث رونق و پيشرفت اقتصادي، فرهنگي و علمي اين شهرستان مي‌شود.

ايشان در ادامه به منطقه آزاد تجار بانه اشاره کرد و خاطر نشان شد: با توجه به ظرفيت ها واستعدادهاي اقتصادي و گردشگري بانه ايجاد منطقه آزاد تجاري بانه و مريوان باعث رونق استان مي شود و اميدوارم اين موضوع  محقق شود.

  وي وجود گياهان داروي و ظرفيتهاي خدادادي در بخش کشاورزي در اين منطقه زمينه اي مناسب براي کارآفريني بهتر دانست و تصريح کرد: استفاده از نيروهاي کارآمد و متخصص در بخشهاي گلخانه اي، گل هاي زينتي و زنبورداري توسعه و پيشرفت همه جانبه اين شهرستان را تضمين کرده و بهره‌گيري از ذوق و دانش کارآفرينان باعث ايجاد اشتغال و کاهش بيکاري مي‌شود.

 نماينده ولي فقيه گريزي به مسئله امنيت زد و ابراز داشت: دربحث امنيت که مهمترين مولفه مي باشد جاي شکرش در منطقه باقي است و بايد اين امنيت مديون تلاش نيروهاي نظامي و امنيتي استان دانست که وجود امنيت پايدار براي منطقه بسيار موثر و حياتي مي باشد.

وي با بيان اينکه مسئولين شهرستان تلاش نمايند مسائل و موارد شهر بانه را مسئله محور پيش ببرند اظهارداشت: هر فکر و تدبيري که براي پيشبرد و تقويت علمي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي شهرستان موثر و کارآمد است به مرحله عمل بگذاريد و عملياتي اقدام نماييد.

حجت الاسلام و المسلمين پورذهبي خطاب به مسئوليت شهرستان بانه تاکيد کرد: امروز دغدغه بيشتر مردم مبارزه با کرونا و مشکلات اقتصادي و معيشتي است که رفتار واداي احترام، و تکريم ورزيدن به مردم بسيار در کاهش مشکلات و روحيه آنان تاثيرگذار است و با جواب دادن به تلفن و نامه هاي مردم از آلام آنها بکاهيد.

ايشان با بيان اينکه ما انسانها با تکيه به داشته ها و نعمت هايي که خداوند ارزاني داشته بايد اميد آفرين باشيم و به خود باوري برسيم يادآور شد:  ما بايد تلاش کنيم با تکيه بر تخصص و علم به خود باوري بيشتري برسيم چرا که ترور دانشمندان علمي نشان از جايگاه علمي کشور در جهان و ترس دشمنان از پيشرفت هاي علمي کشور است و دشمنان براي ترور دانشمندان هزينه و زمان زيادي صرف کردند.

مسئول مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور در ادامه افزود: مسئله اي که براي شما مسئولين و مردم بسيار ضروري است اينکه هوشمند و با هوش بوده چرا که شما بايد متوجه اوضاع منطقه و اطراف خود باشيد و يک مدير هوشمند هميشه يک دستگاه را با هوشمندي به جلو مي برد. و يک عالم هوشمند علمش را به بهترين نحو ارائه مي دهد.

نماينده ولي فقيه در کردستان به اتفاقات اخير يک رسانه در رابطه با توهين‌ به مقدسات اهل سنت  اشاره کرد و ياد آور شد: شما بايد به وحدت و فرمايشات رهبري توجه داشته باشيد که فرمودند: هرکسي که بخواهد تفرقه بياندازد چه شيعه باشد چه سني مزدور دشمن است پس  دامن زدن به چنين حرفهايي به شما کمکي نخواهد کرد هرچند اين اتفاقات غيرعمدي و اشتباه بوده و بايد مردم در اين زمينه آگاه باشند و فريب تبليغات دشمنان را نخوردند.

حجت الاسلام و المسلمين پورذهبي عنوان داشت: يک عده اي با اين حرفها امنيت و وحدت منطقه را هدف قرار مي دهند از اوايل انقلاب تاکنون اقدامات زيادي براي اتحاد وهمبستگي تمام قوميت‌ها انجام شده پس لازم است بزرگان و موثرين منطقه با حرفها و سخنان وحدت آفرين مردم ومنطقه را آرام کنند.

  • برچسب ها
  • nvfkordestan@