• ایران
  • چهارشنبه ، 1 بهمن 1399
  • نسخه آزمایشی
news-details
نشست نماينده ولي فقيه با طلاب و روحانيون شهرستان بانه

تقويت معيشت روحانيون کردستاني از اولويت هاست

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمين عبدالرضا پورذهبي عصر سه شنبه در جريان سفر يک روزه به شهرستان بانه با طلاب و روحانيون اين شهرستان ديدارکردند که در اين نشست  اظهار کرد: براي رفع دغدغه روحانيون منطقه تمام تلاش خود را به کار خواهيم گرفت و در اين مسير تقويت معيشت آنان در اولويت است. 

ايشان عنوان داشت: روحانيون از ديرباز تاکنون با مشکلات معيشتي مواجه بوده و اميدواريم در اين مدت که در استان مسئوليت داريم براي کاهش اين دغدغه کارهاي مهمي انجام دهيم.

وي افزود: اين موضوع را به عنوان التيام و مسکن مطرح نمي‌کنيم بلکه بايد همت مضاعف داشته باشيم تا کاستي‌ها را برطرف کنيم.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان خاطر نشان کرد: با مديريت جديد مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور خدمات و حمايت‌ها نسبت به طلاب و روحانيون منطقه تقويت خواهد شد و اين مهم از اولويت‌هاي ماست.

حجت الاسلام والمسلمين پورذهبي افزود: از لحاظ مديريتي ما نگاهي تبعيض آميز نسبت به اهل سنت و اهل تشيع نداريم و در هر جايي که فردي توانمند و متخصص داشته باشيم فارغ از مذهب وي را به کار خواهيم گرفت.

وي اظهار کرد: هم اکنون جمع کثيري از کارکنان مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور را برادران و خواهران اهل سنت تشکيل مي‌دهند و براي بنده تنها تخصص و توانمندي در اولويت است.

نماينده ولي فقيه در استان کردستان در ادامه سخنان خود خواستار حفظ شأن روحانيون ادارات شد و گفت: انتظار داريم از سخنراني‌ها و امامت روحانيون در همه ادارات استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمين پورذهبي همچنين از خدمات و تلاش‌هاي چندين ساله ماموستا کهنه پوشي در مرکز اسلامي بانه تقدير کرد و گفت: اميدواريم اين روند متعالي با تقويت هرچه بيشتر تداوم داشته باشد و اين رضايت جامعه طلاب و روحانيون بانه به عنوان سرمايه‌اي مهم حفظ شود.

در ادامه اين نشست نيز جمعي از طلاب و روحانيون شهرستان بانه به تشريح وضعيت معيشتي، آموزشي و اجتماعي اين قشر پرداختند و خواستار نگاه ويژه نماينده رهبر معظم انقلاب در استان به وضعيت معيشتي روحانيون بانه‌اي شدند.

  • برچسب ها
  • nvfkordestan@